У дома с 5 гола срещу гостуващия тим на Димитровград

В топлия съботен ден, мъжкият ни футболен тим разгроми с 5:1 ФК „Димитровград 1947“ в 11-ия кръг в Трета лига на Югоизток.

6 гола видяха над 400 зрители в Казанлък на градския стадион „Севтополис“ в домакинството на „Розите“. В 14-та минута Цветан Чахов напредна по левия фланг и подаде в наказателното поле на голмайстора ни и капитан в мача Пламен Колев, който със силен удар реализира отблизо за 1:0. Последователно в 18-та и 28-ма минути „острието“ ни и офанзивен Венцислав Иванов след самостоятелни пробиви реализира за 3:0 с две попадения в долния ляв ъгъл на вратата.

„Розова долина“ доминира през целия мач, в отделни моменти с леко отпускане, но със силната игра в атака и в дефанзивен план, заслужено взехме трите точки. Шест минути преди края на първата част, Николай Георгиев от реализирана дузпа намали за 3:1, след като Енгин Махмуд спря непозволено играч на гостите в наказателното поле. На казанлъшката врата дебют записа опитният Михаил Михайлов след като вратарите на отбора са в „лазарета“, а следва „сгъстен цикъл“ от мачове.

В 76-та минута енергичният Венци Иванов пробяга над 50 метра с контраатака отляво и подаде точно на Кольо Чахов, който отблизо вкара за 4:1. След 5 минути крайното 5:1 оформи опитният „ветеран“ Иван Чергев от малкото наказателно поле след пас на Кольо Чахов след атака по десния фланг.

Следва двубоят за Купата при аматьорите в сряда от 16:00 часа в Казанлък срещу „Верея“/Стара Загора/, а в събота гостуване в Стара Загора на „Берое 2“. С мач по-малко и 19 точки от 20 тима сме 7-ми в Трета лига.

„Розите“ играха с титулярен състав: Михайлов, Ангелов, Валентин Иванов, Илиев, Стоичков, Цветан Чахов, Венцислав Иванов, Колев-капитан, Стоян Иванов, Махмуд и Петров.