„Раковски“ елиминира „Берое“, а „Левски“ – „Славия“ към полуфиналите на Купа България по волейбол

Волейболният отбор на „Раковски“ (Димитровград) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България при жените, след като надигра драматично домакините от „Берое“ (Стара Загора) с 3:2 (25:27, 25:14, 25:15, 19:25, 15:10) в първия 1/4-финалите от финалния турнир в спортната зала „Иван Вазов“ в града на липите.

След като „Берое“ поведе с 1:0 след 27:25, волейболистките на „Раковски“ успяха да спечелят следващите два гейма. Това мобилизира „зелено-белите“ и след 25:19 в четвъртата част, мачът влезе в тайбрек. Състезателките на „Раковски“ си извоюваха място в полуфиналите след 15:10.

За полуфиналите се класира и „Левски“, който отстрани „Славия“ с 3:0 във втория 1/4-финал.

Днес „Раковски“ ще се изправи срещу шампионките от „Марица“ (Пловдив) в първия полуфинал, а във втората полуфинална среща „Левски“ ще играе срещу „вечния“ съперник ЦСКА. Мачовете са съответно от 17:00 и 19:30 часа.

Снимка : Иван Бонев