„Миньор Раднево препъна с 3:1 „Розова долина”

Отборът на Миньор (Раднево) се наложи над Розова долина с резултат 3:1 в мач от 19-ти кръг на Югоизточната „В“ група.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута, но само три минути по-късно завърналият се в отбора на „Розова долина”Григор Георгиев изравни за 1:1. През втората част Миньор отбеляза още на два пъти в 60-та и 82-та минути за крайното 3:1. „Заслужавахме да победим, защото сме по-добрият отбор”, коментира ст. треньора на „Розова долина” Александър Георгиев”.Поради отсътвието на наказания Боян Нейчев бяха направени доста корекции в защитата. Върху играта на футболистите ни повлия и изгонването на вратаряАлександър Петрунов, който получи червен картон, а на терена „розите” останаха с човек по-малко. Петрунов ще липсва на отбора за следващия двубой от 20-ти кръг тази събота срещу отбора на „Тунджа 1915” Ямбол. Вратата вероятно ще пази Георги Корделов, а се обмисля вариант и за завръщането на Златко Костадинов, който заради по-високи амбиции и желанието си да учи, се раздели неотдавна с отбора. Отличен мач направи новопристигналият от Гърция Григор Георгиев, който е в перфектна спортна форма и го доказа с отбелязването на единствения гол за „Розова долина” при гостуването на „Миньор” в Раднево, коментираха от треньорския щаб.

С 14 точки отборът на Казанлък остава 14-ти в класирането преди 20-ти кръг. В събота на 15 март от 15 часа посрещаме отбора от Ямбол.