„Казанлък Волей – Багира“ гостува на „ЦСКА Демакс”в петъчната вечер

Клубният сайт на „Казанлък Волей – Багира“ ще предава пряко предстоящия в петък двубой между съставите на домакина „ЦСКА-Демакс“ (София) и водения от ст.-треньора Петър Дочев тим от Града на розите. Срещата започва от 17.00 часа, а мястото е столичната зала „Васил Симов“.41-годишният наставник на отборa от Казанлък бе недоволен от представянето на повечето свои състезателки, включително от резервите и не скри своето разочерование от загубата от „Марица“, като коментира, че на този етап тимът от Пловдив е най-добрият отбор в България и резултатите го показват. До момента маричанки нямат загуба в първенството. „Откровено ме притесняват някои елементи в нашата игра, особено на контраатака“, коментира селекционерът. „Стигаме до ситуации да отбележим точка след добра игра в защита на задно поле, но контраатаката изведнъж ни изневерява. Търсим някаква промяна, за да не се превърне тази наша слабост в синдром“, казва още треньорът на „Казанлък Волей – Багира“.
Казанлъчанки загубиха дербито срещу „Марица“ миналия петък с 1:3 гейма. В момента няма контузени състезателки и титулярния ни състав ще бъде на линия за предстоящито дерби с ЦСКА в петъчната вечер.Преди 7-мия кръг „Марица“ продължава да е лидер с пълен актив от 15 точки от 5 мача.“Казанлък Волей – Багира“ изостана на 4-тото място във временното класиране с 9 точки, колкото имат и шампионките от ЦСКА-Демакс, които обаче са с по-добро геймово съотношение.