„Имате страхотна публика,по-добра от пловдивската“,смята Гунчев.Казанлъчанката Криси Кръстева с купата!

,,ЦСКА-Демакс ,,(София) е новият носител на Купа „България“ при жените, с казанлъчанката Кристина Кръстева в състава си.  Пред претъпкани трибуни в казанлъшката зала  ,,Багира-Арсенал”,в инфарктен мач,” червените” направиха обрат във финалния двубой с домакините от Казанлък  и спечелиха турнира след 3:2 (17:25, 17:25, 25:19, 28:26, 15:13). За огромна радост на многобройните фенове по трибуните в казанлъшката зала, домакините напълно доминираха в първите два гейма и ги спечелиха с по 25:17.  В първата част с отличната си игра се отличи Кристина Тотева с 3 точкови блокади и в нападение, а във втората – капитанката на „Казанлък Волей” Ася Динова с 8 точки, въпреки че игра с травма на крака, която получи по време на мача.  Славина Колева също влезе в срещата с контузия, но въпреки това   взе индивидуален приз за „най-полезен състезател на турнира“. В третия гейм двата отбора играха точка за точка до първото техническо прекъсване.  След това обаче ЦСКА бе по-добрият отбор на терена и с великолепна игра на Гергана Димитрова и Симона Димитрова спечели гейма с 25:19.  И четвъртият гейм започна равностойно с леко предимство за софиянки.  „Лютата”  битка за всяка точка продължи до края на гейма, като Казанлък изпусна да се възползва от два мачбола. Оспорвана бе играта и в тайбрека, но за съжаление „Казанлък Волей” не успя да го спечели. „ЦСКА-Демакс” (София) е носител на Купа „България”  за деветнадесети път в историята на състезанието. За първи път столичанки печелят престижния трофей през далечната 1969 година под името  „ЦСКА Септемврийско знаме”, а за последен път – само преди две години – през 2011 под името ЦСКА.С най-много национални купи в женския ни волейбол може да се похвали  „ Левски Волей” (София).  Цели 25 пъти софиянки са триумфирали с ценния приз, а друг софийски клуб – „Славия” – е вдигал купата 4 пъти.Топреализатор на финалния мач в Казанлък стана Гергана Димитрова с 24 точки за победителките, а Славина Колева бе най-резултатна за „Казанлък Волей” с 20 точки. За „най-добър изпълнител на сервис“ бе отличета Кристина Гунчева, а за „най-добър блокировач“ –  Кристина Тотева и двете от казанлъшкия тим като цялостно представяне  за 5-те мача.В мача за първото място „Казанлък Волей” игра в състав: Ася Динова-капитан,Кристина Тотева, Кристин Колчагова, Кристина Гунчева,Дани Найденова, Славина Колева ,Виолина Николова, Елица Баракова и Диана Казакова.Ден по-рано, в полуфинал срещу носителя на трофея за 2012 година  „Марица” /Пловдив/  пред изпълнени до краен предел трибуни в зала „Багира  Арсенал”, домакините детронираха  „маричанки” , като го победиха  по пътя към финала  с 3:0 (25:21, 25:17, 25:14). В Казанлък в продължение на пет дни,седем тима от пет центрове на популярната игра участваха в дебютния за града ни турнир за националния трофей.

„Имате страхотна публика,най-добрата.Дори и пловдивската я превъзхождате…Много боли след такъв мач,който бе спечелен.ЦСКА никога не губи в петия гейм,но и контузиите на Григорова,Динова и Колева се оказаха решаващи“,коментира пловдивчанинът  Стоян Гунчев-старши треньор на казанлъшкия тим.