Дъщеря на местна треньорка най-добра в Германия

Женският волей отбор на  “Алианц МТФ” (Щутгарт) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия.  Тимът, в който играят цели три българки, записа трудна, но чиста победа като гост на  “УСЦ Мюнстер”   с 3:0 (25, 23, 29:27, 26:24) след час и половина игра в четвъртфинален двубой между двата състава.  Разпределителката Лора Китипова/дъщеря на треньорката в „Казанлък Волей”-Лариса Китипова/  допринесе за успеха и като реализатор.  Тя постигна 5 точки (1 ас, 3 атаки / 75%, 1 блокада) в мача.

За полуфиналите се класираха още отборите на  “Вийсбаден (Висбаден), “Шверинер” (Шверин) и “Роте Рабен” (Филсбибург).  Жребият ще бъде теглен на 1 декември, а двубоите ще се играят на 28 декември.

“Алианц МТФ” (Щутгарт) отстъпи като гост пред  “УСЦ Мюнстер”  с 2:3 (23:25, 25:17, 26:24, 23:25, 7:15) в драматичен мач от женската Бундеслига на Германия, продължил повече от два часа.  Българската разпределителка  Лора Китипова се разписа цели 9 пъти като реализатор в мача.  Тя наниза 4 аса, към които добави 4 точки от атака и 1 от блокада и получи най-високата статистическа оценка измежду съотборничките си.  Старозагорката Лора Китипова логично бе обявена и за най-полезен състезател на своя тим.  Това се случва на плеймейкърката вече за четвърти път от началото на сезона.  С 3 победи и 4 загуби дотук, “Алианц” се намира на седмо място във временното класиране, като е с един изигран мач по-малко.  На 8 декември в Щутгарт ще гостува отборът на  “Аурубис” (Хамбург).