Волейболни турнири в Казанлък през юни

Отборът на „Казанлък Волей“ спечели като домакин „Четвърта зона“ за девойки младша възраст по волейбол, която се проведе в местната зала „Багира-Арсенал“ в първите дни на юни. С този успех казанлъчанки водени от Лариса Китипова, се класираха директно за републиканското първенство в началото на юли.По пътя до първото място волейболистките на Казанлък постигнаха две чисти победи с 3:0, съответно над „Пирин“ (Разлог) и „Арда“ (Кърджали). Четвъртият отбор в тази зона – „Въча“ (Девин) отказа участие още на старта.Втори в тази зона е тимът на „Пирин“, който продължава участие за достигане до финалите в турнир на „вторите“. Трети е съставът на „Арда“, който ще се включи в турнира на „третите“.Отново тук, дни по-рано, отборът на момчета до 13 години на „Казанлък Волей“ остана седми във финалната надпревара между отборите, класирали се за републиканското първенство, на която Казанлък бе домакин в навечерието на Празника на града. По същото време Етрополе прие държавните финали при момичета до 13г., с участие на наш състав. Тук момичетата на Лариса Китипова са пети след 3 загуби и две победи. Ще имаме обаче и още шансове да играем на финали и да стигнем до медалите.
В средата на юни Казанлък отново ще събере волейболни агитки от цялата страна, тъй като градът ни беше посочен за домакин на множество турнири с местно участие.От 11-12 юни СК „Арсенал“ ще стане домакин на финали и при момичетата до 15г. с участие на шест отбора, като другият център на надпреварата ще бъде в София, където други шест тима ще спорят за медалите в тази възрастова група.След 20 юни стартират финалите на републиканските първенства за миниволей момичета и момчета, отново в Казанлък.