Валентин Георгиев взима титла от шампионата за 2022, Любен Емануилов е с няколко купи

След третия и последен кръг на националния шампионат на България по планинско изкачване казанлъшкият пилот Валентин Георгиев грабва шампионската титла за годината в своя клас Е1, до 2000 кубика. И в това състезание – Планинско „Гоце Делчев“, той се яви от името на клуб „Алба Дамасцена“, като завърши втори в класа си, след Димитър Кондев. Двамата си разменят местата в подреждането за годината, тъй като Валентин Георгиев няма пропуск в състезанията. Малко на шега, повече на инат, воден от желанието си да участва и продължи възхода в спортната си кариера, Валентин подкара предоставената от мениджъра на „Ара Мотор спорт“ Атанас Божилов „Хонда Сивик“ и на планинското изкачване в Гоце Делчев.

За него стартът започна драматично, след като имаше проблем, този път – с гумите на своя състезателен автомобил. Все пак, пилотът успя да завърши и да вземе купа за второто си място в това състезание. Успешното каране в планинските изкачвания за 2022 година му донесе най-голямата изненада, за него и екипа, който го подкрепя, титлата от шампионата при автомобилите в клас Е1 – до 2000 кубика.

Пилотът от Мъглиж Любен Емануилов с „Peugeot 106“ също направи чудесен финал на сезона в планинските стартове. Той завърши с първо място в група А до 1600 кубика, първи е за група А в общото класиране и с второ място в генералното класиране Категория 3. „Благодаря и на моя екип за страхотния автомобил и подкрепата с която извоювахме победа след три манша само с 8 десети от секундата, страхотни сте!“, написа след участието си в Гоце Делчев Емануилов. Пред неговия екип на предна позиция е задачата да намери основни спонсори и да продължи с надграждането на успехите.

За втора година Гоце Делчев е домакин на спортното събитие. То бе организира от Спортен клуб „Дунев Рейсинг“ с подкрепата на Българската Федерация по Автомобилен спорт и община Гоце Делчев. Общо 44 пилоти от цялата страна се включиха в състезанието, което стартира от изхода на града до с. Добротино, с дължина на трасето от 4 400 метра.