Успешен уикенд за казанлъшката атлетика

Три медала спечелиха в Националния шампионат за юноши и девойки старша възраст възпитаниците на Светла Миткова от казанлъшкия клуб „Цветанка Христова“. Малко не достигна вчера на най-добрия ни състезател Валентин Цветков да триумфира в сектора на копие. Шампион стана Ангел Спасов от пловдивския „Тракия 96“ с 60.82 м. Казанлъшкият атлет е със сребро, с резултат от 59.94 метра. В събота Валентин спечели бронз на диск, като хвърли уреда на 42.10 м.

Втори състезател на Казанлък се качи на почетната стълбичка на Националния стадион „Васил Левски“. В шампионата при девойките, завърналата се в състезанията Ясмин Бошнак е трета на копие, с 35,92 метра.

С постиженията си от уикенда, младите атлети на клуба изненадаха приятно своя треньор Светла Миткова, която посрещна рождения си ден с много емоции на последния официален старт за летния сезон 2017 в столицата.