Юношите на „Селт“ станаха държавни шампиони

Със седем медала от Държавното първенство по спортно катерене за деца, юноши и девойки се завърна клуб „Селт“. Оспорвана борба имаше между всички 125 състезатели, разпределени в 7 възрастови групи.

В съботния и неделния ден залата на Национална спортна академия се оказа тясна за всички състезатели, дошли да спорят за държавните отличия в двете дисциплини – „трудност“ и „скорост“. Юношата Стоян Петров при 19-годишните стана държавен шампион и в двете дисциплини, а Иван Бонев е шампион на „скорост“ и вицешампион на „трудност“ при 15 годишните. В същата група при девойките до 15 г. – Йоанна Недялкова донесе два бронзови медала, а нейната съотборничка Десислава Димова при девойки 17 г. завоюва бронзов медал в дисциплината „скорост“ и остана пета в другата дисциплина.

При най-малките, Нора Найденова стана четвърта, Калина Арабова се класира за финала на дисциплината „трудност“ и остана девета. При 11 г. Никола Терзиев е шести на „трудност“. Дебют за клуба направиха Денислав Атанасов при 15г., който се класира на пето място и Радослав Еменеджиев, който остана четвърти.

В отборното класиране клуб „Селт“, със своите 19 участвали състезатели, се нареди на почетното 4-то място след трите големите софийски клуба.