„Розите“ с класика в резултата срещу „Хасково“

Казанлъшкият „Розова долина“ изигра един от най-добрите си мачове за есента в Трета лига на Югоизток. В предпоследен за годината мач пред собствена публика „розите“ убедително и безапелационно вкараха три гола за трите точки срещу „Хасково 1957“. Гостите върнаха един гол след слаба игра на „Севтополис“ и почетното попадение бе по-скоро подарък на неадекватния и безумно слаб главен арбитър Денислав Сталев от Пловдив.

Още във фаталната 13-та за хасковлии минута, Пламен Колев бе „повален“ пред пеналтерията и от близо 25 метра вкара атрактивно за 1:0 след пряк свободен удар. След 4-ри минути в триходова прецизна атака подхваната от Данаил Иванов през голмайстора Пламен Колев, който шутира и след отбиване на коженото кълбо, Владислав Калайджиев довкара за 2:0. Именно Влади на два пъти не успя да покачи резултата, Калоян Петров също пропусна пред гола. Оставаха 20 минути преди финала на мача, когато Христо Капитанов от гостите за втори жълт, респективно червен картон потегли към душовете на градския ни стадион. Преди това отново технично Пламен Колев и отново от пряк свободен удар отбеляза третото попадение за казанлъчани. Ефектното изпълнение в десния ъгъл донесе резонната победа за силен „Розова долина“ пред над 200 души. Офанзивният Николай Стоичков на два пъти можеше да увеличи аванса на „розите“ , а статистиката можеше да е двуцифрена в полза на домакините. В края на двубоя Красимир Илиев реализира за крайното 3:1 след дузпа за „Хасково 1957“.

Казанлъчани играха в състав: Александър Петрунов, Ахмед Фаиков, Владислав Калайджиев /Николай Стоичков/, Данаил Иванов, Димитър Вакавлиев-капитан, Калоян Петров, Кристиан Петров / Венцислав Иванов/, Михаил Димитров /Николай Георгиев/, Раиф Мурадов, Радослав Калчев, Пламен Колев.

След седмица гостуваме на карловския „Левски“ в последно гостуване за годината.