Още една балканска титла за Казанлък

Стефан Петков донесе още един златен медал за България и Казанлък от балканиада за ветерани в Румъния. Атлетът пробяга най-бързо, с време 1:06.05 мин., 400-те метра при 60-годишните мъже, като остави след себе си представител на домакините и състезател от Турция.

Balkan Masters Athletics Championships 2019 се проведе в Букурещ от 19 до 22 септември. В румънската столица сили премeриха над 900 състезатели от 11 държави, които се пуснаха в стартовете от 29-ата Балканиада за бивши лекоатлети.

Стефан Петков е от с. Черганово. Има зад гърба си множество участия в състезания, а от няколко балканиади печели златни медали.

С две титли е от пролетта на първенството в Истанбул – в бягането на 400 м. и 800 метра. Не само че успя да финишира като победител в групата М60 на 400 метра, но и постави национален рекорд с резултат 1:04:83 мин. На 800 метра той си обезпечи първото си място с време 2:33:99 мин.

На балканското първенство в Словения, през 2018 година, ветеранът атлет отново стъпи на върха. Спечели златни медали в същите дисциплини и взе бронз в бягането на 200 метра.