Заслужена победа, три точки и три червени картона в мача на „Розите“

Страхотен мач изиграха футболистите на „Розова долина“ днес при гостуването на „Черноморец“ Бургас на градския стадион „Севтополис“ за осми кръг от първенството на Трета лига-Югоизточна група. „Розите“ показаха надмощие в срещата и с 2:1 двубоят приключи в полза на домакините и за радост на десетките зрители по трибуните.

„Розова долина“ поведе чрез Пламен Колев още в 8-та минута на двубоя с 1:0,след пас с глава на Влади Калайджиев. Изравняването бе дело на Антон Узунов в 17-та минута, след грешка на дефанзивните ни играчи. Бургазлии треснаха и горната греда на отлично пазещия Петрунов. Радослав Калчев от отбора на „Розова долина“ „наказа“ с глава „Акулите“ и донесе победата за отбора си. Това се случи в 80-та минута, но малко по-късно футболистът ни бе изгонен при нарушение, след като съдията показа червения картон /след втори жълт/. Още един от играчите на Казанлък напусна принудително терена в края на мача. Раиф Мурадов също получи червен картон и пропуска следващия мач на „Розите“ срещу „Миньор“ Раднево идната събота. Така „розите“ повече от 15 минути играха с човек по-малко. В края на срещата бе изгонен и капитанът Станимир Митев от състава на „Черноморец 1919“ и така червените картони в мача станаха три. Страхотен мач направи опитният „страж“ Сашо Петрунов, а голаджията ни Пламен Колев, 15-ина минути преди края, можеше да утрои резултата след фрапантен пропуск. Венци Иванов също не реализира пред Мартин Теменлиев от „акулите“, които „розите ужилиха“ и победиха заслужено и резонно. След над 95 минути игра, казанлъчани играха в състав: Александър Петрунов, Атанас Апостолов-играещ старши треньор /Николай Георгиев/ , Ахмед Фаиков, Владислав Калайджиев /Иван Чергев/, Данаил Иванов, Димитър Вакавлиев-капитан, Калоян Петров, Кристиан Петров /Венцислав Иванов/, Раиф Мурадов, Радослав Калчев и Пламен Колев.

В класирането тимът ни е шести, с 14 точки, 4 победи, 2 равенства и 2 загуби.