Казанлъшки колоездачи са отново първи в шосеен старт

Казанлъшкият талант в колоезденето Мартин Папанов победи в най-силната категория – мъже елит, на приключилата надпревара в Божурище за Купа Драг. Младият ни спортист е представител на клуб „Хемус“ Троян.

Колоездачите на „Розова долина“ пък окупираха почетната стълбичка в Критериума при най-опитните състезатели. Шосейният старт бе даден на 14 септември за над 180 участника във всички възрастови групи.

Победител при ветераните стана Стефан Кушлев, следван от Петър Минчев и Владимир Коев. И тримата са с екипа на „Розова долина“ Казанлък. Възпитаници на клуба участваха масово в съботната надпревара, организирана от Спортен клуб ДРАГ. Целта на събитието бе да привлече отбори от чужбина и да популяризира София като дестинация за шосейно колоездене, като същевременно осигури форум за млади български велосипедисти да се състезават срещу чужди отбори.

Успехите за състезателите от Казанлък продължиха и в неделния ден при изкачването на Витоша, където колоездачите показаха освен огромна издръжливост, и много добри резултати. При момчетата младша възраст, въпреки контузията си от предишния ден, Данаил Иванов от „Розова долина“ стартира и завърши шести в оспорваната, изморителна надпревара, продължила за него час, 35 минути и 2 секунди по 21-километровото трасе. При юношите младша възраст Николай Чорбаджийски финишира девети, а Калоян Папазов (момчета старша възраст) е 16-и.

Христомир Дончев от „Лястовица“ завърши 12-и при юноши младша възраст, като в изкачването възпитаникът на казанлъшкия клуб приключи за близо 58 минути. Станимир Стефанов е със 7-мо място за отбора си.

С трето място при мъже елит завърши състезанието за Александър Алексиев (с 48.5 мин.), а при до 23-годишните Мартин Папанов остана с пето място. На метри от медал бе още един казанлъшки колоездач по трасето. При ветерани до 50 години Стефан Кушлев от „Розова долина“ записа четвърто място, а Владимир Коев е 11-и.