Първи народни борби в Мъглиж с легендата Валентин Йорданов

Почетният президент на БФБ и вицепрезидент на Българския олимпийски комитет Валентин Йорданов бе сред специалните гости на организираните народни борби, по случай отбелязването на 50 години от обявяването на Мъглиж за град. В кариерата си няма отличие, което да не е спечелил. Легендата на българския спорт е седемкратен световен и 7 пъти европейски шампион, златен олимпийски медалист от Атланта 96. Обявен за най-добър борец за XX век в свободния стил от Международната федерация по борба.

Близо 20 участника – професионални борци, настоящи и бивши състезатели стартираха в надпреварата за наградния фонд от над 2000 лева в категориите до 70 кг., до 90, +90 кг. и „Баш“. Класираните на първо, второ и трето място във всяка категория грабнаха премиите, връчени от кмета на град Мъглиж Господин Господинов, а победителят в категория „Баш“ – Божидар Бояджиев от Казанлък прибра голямата награда – красив, щастливо отглеждан коч. Организатор на празника е Община Мъглиж, а народните борби са част от програмата за юбилея.