„Розите“ губят в първия кръг от сезона

ФК „Розова долина“ загуби при гостуването си в Нова Загора от „Загорец“ с 1:3 на самия старт от първенството в Трета лига-Югоизточна група.
В 20-та минута домакините пропуснаха да поведат, при отсъждане на дузпа след нарушение на Димитър Вакавлиев, което обаче казанлъчани оспорваха. Двубоят бе белязан и от появата, за пореден път, на футболната статистика от мача в популярен беларуски сайт за залози.
Домакините отриха резултата в 51-та минута, последва и втори гол във вратата на Александър Петрунов, четири минути по-късно. „Розите“ успяха да отбележат в 65-та минута след ъглов удар на Николай Стоичков и красив гол с глава на играещия старши-треньор Атанас Апостолов.
Грешка на защитата ни доведе и до трети гол във вратата на Петрунов, като попадението за крайното 3:1 дойде в 80-та минута.
В следващия кръг, на 10 август, събота, от 18:00 ч., „Розова долина“ приема на стадиона в Казанлък ФК „Атлетик“ (Куклен).