Спортист и рефер от Казанлък ни отсрамиха на Европейския младежки олимпийски фестивал

С почести бяха посрещнати българските спортисти при пристигането си от Младежкия олимпийски европейски фестивал в Баку, а сред тях и казанлъшкият рефер Атанас Върбанов (на снимката- крайният вдясно), свирил финала във волейболния турнир при юношите.
На аерогарата българските спортисти бяха приветствани от вицепрезидента на БОК Любомир Ганев, който поздрави медалистите и благодари от името на председателя на БОК Стефка Костадинова за спечелените отличия.
В класирането по медали България завърши на 23-то място на олимпийския фестивал в Баку, най-напред са Русия с 66 медала, пред Великобритания с 27, Турция с 25 и др.

Във високия спортен форум участва и казанлъшки спортист, състезател на ВК „Казанлък“. Това е 17-годишната Селин Салим, която дебютира в националния отбор по волейбол на България при девойки до 18 години, воден от Димо Тонев. Българките завършиха на осмо място на Европейския младежки олимпийски фестивал.