Очаквана втора домакинска победа за „Розова долина“

Успешен 12-ти кръг за  ФК „Розова долина“, след като у дома тимът на Казанлък победи с 2:1 гостуващия „Гигант“ Съединение.  За състава на домакините резултата откри в 27-та минута Ахмед Фаиков, като преди това отборът на Съединение показа желание за игра и пропусна шанс да отбележи първото попадение в срещата. Футболистите на „Розова долина“ също имаха своите пропуски. В началото на второто полувреме Владислав Калайджиев и Емил Рачев можеха да отбележат, но опитите на домакините да увеличат резултата приключиха безуспешно. Изравнителният гол падна в 73 минута. Автор на второто попадение за казанлъчани стана Емил Рачев пет минути по-късно. Именно той застана пред точката за изпълнение на наказателен удар, след като бе отсъдена дузпа. „Розова долина“ обаче не успя да се възползва от предоставения шанс да утрои головете. При довкарването на топката, нацелила гредата, голът бе отменен при спорно съдийско отсъждане. Нервен двубой и множество пропуснати възможности опъваха нервите на футболисти и публика до последно. Все пак, казанлъшкият футболен тим взе така необходимите три точки и вече се изравни с /25 точки/в класирането на Трета лига- Югоизточна група с втория – отбора на ОФК „Карнобат“. „Загорец“ е новият лидер в подреждането с 27 точки. В следващия 13-ти кръг, на 29 октомври, ФК „Розова долина“ ще гостува на „Атлетик“ Куклен, дебютант в групата.