Отнесохме „ураганите“ от Бояджик

ФК „Розова долина“ започна успешно представянето си в новата Трета лига – Югоизточна група, сезон 2016/2017, надигравайки гостите от „Ураган“ Бояджик с 2:0.  Още в 4-та минута „розите“ откриха резултата чрез Димитър Вакавлиев след самостоятелен рейд от ляво, а в 54-та минута Емил Рачев добави за 2:0 след прецизен пас на Влади Калайджиев. Пропуснати положения в срещата имаха Владислав Калайджиев, Ахмед Фаиков , Григор Георгиев и Емил Рачев. Преди началото на двубоя възпитаниците на старши треньора Александър Георгиев получиха купа за второто място от миналогодишното първенство, по решение на ЗС на БФС.

Главният рефер Рюстем Карагарен от  Пловдив отмени попадение на Рачев и отсъди фаул за домакините, а 15 минути преди края Фаиков нацели и гредата. Пълно превъзходство на домакините, които очакват крайния победител от баража на  стадион „Пловдив“-ФК „Любимец“ – ФК „Палас“ (Рудозем), за да узнаят и следващия си противник в Трета лига.

За първия си мач от първенството ФК „Розова долина“ игра в състав: Тодоров, Николай Цонков, Петко Георгиев,  Вакавлиев, Христов-капитан,  Цанков /Махмуд/,  Рачев,  Фаиков, Владислав Калайджиев / Николай Георгиев/, Григор Георгиев ,/ Петков/,  Петров.