15 години клуб „Селт“ празнува с републиканско първенство в Казанлък

На 12 и 13 май Казанлък отново събра почитателите на екстремните спортове. Деца, юноши и девойки от 11 клуба се съревноваваха за медалите на БФКА, Община Казанлък и клуб „Селт“ в две състезания от календара на спортистите. Съботният ден предложи много положителни емоции за домакините, които отпразнуваха 15 години от основаването на казанлъшкия клуб по екстремни спортове „Селт“ с Купа Селт за юноши и девойки от 12 до 19 години, а в неделния се проведе републиканската надпревара за децата 7 – 11 години.

В първия състезателен ден казанлъшките спортисти спечелиха множество медали. Двукратен златен медалист е националият състезател Йоанна Недялкова (14-15 г.) в дисциплините на състезанието „трудност“ и „скорост“. С по две трети места в своите групи са съотборниците й Иван Бонев и Стоян Петров, също част от националния юношески отбор по спортно катерене. Тимът на „Селт“ спечели и трето място в отборното подреждане. В последвалото ден по-късно републиканско първенство бронзови медалисти станаха Кристиан Ботев (до 7 г.) и Анна-Мария Бонева (8-9 г.). Треньор на младите спортисти е Никола Недялков, организатор на традиционното за града на розите съревнование в спортното катерене. Арена на двудневните битки между състезателите бе откритата катерачна стена до Младежкия дом.