Казанлъчанин спечели „Турнира на Берлин“!

Малкият казанлъчанин  Стоян Начев спечели златното  отличие на „Открития турнир по таекуондо на Берлин“ в Германия. След 2 срещи и 2 победи по безапелационен начин в категория до 64 килограма, синът на треньора Цанко Начев, се отличи с първото място в германската столица. 11 клуба и близо над 160 състезатели се включиха в приятелския турнир с името „Панда Покал’2012”, в който се отличи казанлъшкото момче. Стоян е един от фаворитите и титуляри за челни места от германския клуб „Олимпийски таекуондо тим Берлин е.В.”,който топло отличи и поздрави в сайта си българчето. В тима често треньор е и самият Цанко Начев от Казанлък – трети дан. ”черен колан”. Мнозина познават елегантият и чаровен брюнет като един от най-успешните треньори у дома в източните бойни изкуства, чийто възпитаници по целия свят трупат успехи и са вече треньори в корейския спорт.

„В майския международен турнир „Берлинска мечка”, Стоян се класира втори. Сега очаквам от дъщеря си Злати  успехи на бойното татами в спортните зали”, коментира Цанко/на снимката вдясно със сина си/. Начев-старши спечели с националния тим редица прояви из балканските държави и с казанлъшкия „Торнадо”. Цанко бе и в основата на българските успехи  на „трикольорите” на Световното първенство в Манила/Филипините/ преди повече от 17 години. Едно съчетание на упорити тренировки, добър, скромен нрав и качества на психолог  и работяга. Сега „бойното трио“- Начеви „завладява“ германските подиуми с опит, рутина, спокойствие, дисциплина  и едно име в  сърцето-Казанлък!