Казанлъшки работнически тим първи на футзал

Отборът на Работнически клуб „Спорт и здраве“ Казанлък завоюва първо място и златните медали от Шестнадесетия държавен работнически коледен турнир по футзал, който се проведе от 29 ноември до 2 декември в Общинска спортна зала „Иван Вазов” в гр. Стара Загора. Турнирът бе организиран от Българска работническа федерация „Спорт и здраве”, Аматьорска футболна лига към Български футболен съюз и Работнически спортен клуб „Спорт и здраве – Стара Загора” и с подкрепата на Община Стара Загора. В него участваха 7 мъжки и 3 женски отбора с общо 100 състезатели от АЕЦ Козлодуй, ВиК Стара Загора, ДП „РАО”, Мини Марица-Изток, М+С Хидравлик, Община Стара Загора, Работнически клуб „Спорт и здраве – Казанлък”, ТЕЦ Марица Изток 2 и Milk & Co.

При мъжете състезателите на Работнически клуб „Спорт и здраве – Казанлък”,  балканските шампиони от Охрид, станаха безапелационни победители и тук, след като биха на финала АЕЦ Козлодуй с 4:0. Третото място бе спечелено за втора поредна година от ТЕЦ Марица Изток 2. Казанлъчани завоюваха и индивидуални отличия. За най-добър вратар бе определен Жельо Белберов, а Влади Георгиев стана голмайстор на турнира с 8 вкарани попадения.

Победители при жените станаха представителките на ВиК Стара Загора, които победиха убедително и в двете си срещи.

Наградите бяха връчени на победителите от Костадин Пързулов – Почетен председател на Българска работническа федерация „Спорт и здраве”.