Възпитаник на „Шори Доджо“ стана вицешампион на „Кумите“ в Югозападна Англия

17-годишният казанлъчанин Данаил Караиванов, който заедно със семейството си живее във Великобритания продължава да се занимава активно със спорт и вече покорява върховете на състезанията и на острова. На 25 ноември в Екзитър, Югозападна Англия, се проведе един от най-престижните турнири South West Karate Championship 2017, организирано от Английската национална федерация по карате. В него взеха участие състезатели от различни градове в цяла Югозападна Англия, като се проведоха срещи в различни възрастови категории.

Данаил се класира на финал на „Кумите“ в категория 16-19 години и спечели среброто с минимална разлика от златния медал. Той е бивш възпитаник на казанлъшкия клуб по Шотокан Карате „Шори Доджо“ с треньор Илиян Дянков, на когото дължи основната си подготовка.