„Казанлък“ спечели гейм срещу състава на „Левски“, но записа четвърта загуба за сезона

Състезателките на „Казанлък Волей“ успяха да вземат гейм от гостуването си на „Левски“ вчера в двубой от пети кръг на женското волейболно първенство, в който домакините победиха с 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:9 ). „Сините“ записаха втора победа в шампионата и се изкачиха на второ място във временното класиране, преди изиграването на останалите мачове и отложени срещи. Тимът на „Казанлък Волей“, които играе с девойки в състава си, остава последен в класирането от седемте участника в тазгодишното женско първенство, без победа от четирите си срещи досега.

През първите два гейма домакините имаха водеща роля на игрището. Развоят в третия гейм бе равностоен до двадесета точка, след което волейболистките на Казанлък показа характер и победиха при 22:25.

В четвъртата част „Сините“ поведоха с 14:3 и предрешиха изхода на гейма и двубоя.

В следващия си мач момичетата на Диян Боюклиев играят у дома срещу „Раковски“ Димитровград на 25 ноември, от 18:00 часа.

Снимка : Иван Бонев