„Казанлъшки ветерани“-футболни вицешампиони в шоу!

На стадион „Берое” в Стара Загора отборът на “Витоша” – Бистрица, с премиера Бойко Борисов в състава си, надделя с 5:3 над бургаския  “Мастер”, във финала на Републиканското първенство за ветерани. В тима на „ветераните” на „шейховете” бяха и двама от Казанлък-Антон Спасов с номер 8 и номер 18-ти Станимир Димитров. Последното от попаденията в срещата бе отбелязано от премиера на България. През първите 45 минути по-активен бе съставът на символичните домакини от „Бистрица”, като определено в редиците на тима личаха изявите на Ивайло Паргов.Бившият футболист на „Марек”/Дупница/,” Миньор”/Перник/  и „Локо” София „развинти“ отбраната на съперника, като си правеше каквото иска. Именно той даде преднина на  „Витоша”, след само 5 минути игра, когато мушна топката между краката на вратаря на „Мастер”.Само 6 минути по-късно Пламен Крумов върна едно попадение, възстановявайки равенството. В 33-ата минута Анжело Кючуков, с удар от далечна дистанция, даде ново предимство на „тигрите“, а само две минути по-късно Паргов вкара и втория си гол в срещата. Попадението бе като за „Висшата лига”, като шанс за стража на съперника нямаше. Малко преди почивката Мирослав Косев все пак върна интригата в мача, реализирайки за 3:2, след поредното разбъркване в полето на Бойко и компания. Второто полувреме премина в малко по-бавно темпо, като подобно на първото, резултатът бе променен след само 5 минути игра. Голмайсторът отново бе Ивайло Паргов, а асистенцията бе за премиера Борисов. Малко след това  казанлъчанинът Антон Спасов върна един гол за 4:3, „завързвайки” двубоя, а на всичко отгоре 8 минути преди последния сигнал Бойко Борисов пропусна да се разпише от „бялата точка”. В 77-ата минута обаче състезателят с номер 13 се реваншира на феновете си, оформяйки крайното 5:3. При атаката на  „Витоша” останаха известни съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.В тима от Бургас днес играха доста бивши „звезди” на „Нефтохимик” – Радостин Кишишев (направил много добра кариера в Англия, а за последно играл в „Черноморец”), Митко Трендафилов и Милен Георгиев. На Бойко Борисов пък помагаха Иво Паргов и Гошо Гинчев.Домакините под „Аязмото” поднесоха дар на гостите си голямо и апетитно телеНад 150 души охраняваха близо 150 фенове на „Цар Футбол“.