Седем гола в регионалното дерби

Толкова попадения видяха феновете на „Цар Футбол“ за седмата победа на „Розова долина“ в Трета лига – „Югоизточна група“ на стадион „Севтополис“ в 15-ия кръг с 5:2. Срещу аутсайдера „Тунджа-Ягода 2006“ Влади Калайджиев в 9-та минута изравни, след като още в 120 секунда гостите изненадващо поведоха с 0:1.

Треньор на последния при „аматьорите“ е бившият играч и голмайстор на казанлъчани Димитър Иванов, а в тима му са все възпитаници на местната школа – Щерев, Димитров, Иванов и Арнаудов.

В 44-та минута офанзивният Славов след самостоятелен пробив отляво покачи на 2:1, след минута само отборът от курортното селце изравни за 2:2 след пряк свободен удар и добавка. Страничният рефер показа центъра, след като коженото кълбо мина голлинията на Маринов.

Десет минути след началото на второто полувреме за 3:2 опитният Ахмед Фаиков, след удар пеналтерията от поне 30 метра, в долния ляв ъгъл, покачи за „розите“, а в 68-ма Владислав Калайджиев отбеляза за 4:2 след самостоятелен рейд. В 83-та минута, отново Фаиков, по идентичен начин, вкара за точката в спора – 5:2, след като преди това тресна и страничния стълб на вратата.

След превъзходство и силно второ полувреме казанлъшкият тим резонно и очаквано взе победата в предпоследен домакински мач за годината, в който пропуснахме отново положения за по-изразителен резултат.

„Розите“ играха така в регионалното „дерби“:

Петър Маринов, Иван Тилев /Николай Георгиев /, Тодор Таушанов, Диан Димов, Христо Паричков, Николай Стоичков, Ахмед Фаиков, Атанас Апостолов – капитан, Ивелин Илиев, Владислав Калайджиев /Пламен Колев/, Валентин Славов /Кристиан Петров/.

ОФК“Левски“ /Карлово/ на 19 ноември приема „розите“ в последното ни гостуване за 2017 година, преди което сме на 11 позиция с 22 точки от 18 клуба. В „златната среда“ сме след  7 победи и загуби и едно реми, с положителен голов актив от 30:26 попадения.

Снимка: Иван Бонев