Интрига до последно в мача със „Славия“

Пред около 400 души публика, отново пълни трибуни в спортната зала „Багира“, младите състезателки на „Казанлък Волей“ изиграха третия си мач от началото на сезона срещу гостенките от „Славия“, водени от бивша състезателка за отбора ни – капитанката на софиянки Ася Динова. В състава ни липсваше опитната Екатерина Димитрова, която претърпя тежка контузия и пропусна 4-ия кръг от женската надпревара.

Съставът на Казанлък игра напълно равностойно, но индивидуални грешки попречиха на момичетата на Диян  Боюклиев да удържат резултата срещу по-опитния тим на „Белите“, които започнаха играта си доста уверено.
В първата част на двубоя гостенките показаха характер и оставиха отбора на Казанлък само на 15 точки. След почивката обаче домакините набраха скорост, като с всяка изминала минута съставът ни играеше с повече самочувствие, а грешките намаляваха.
Втората част започна по идентичен начин, като „Славия“ тръгна ударно с трупането на точки. Възпитаничките на Диян Боюклиев заиграха доста по-сигурно след 7-та точка и набързо наваксаха в изоставането. Последва успешна серия от сервиси, изпълнени от националката в отбора на Казанлък Мария Кривошийска, а при 19:23 треньорският щаб на „Белите“ поиска техническо прекъсване. Гостенките се върнаха в играта с повече хъс и втората част завърши отново в тяхна полза при 19:25.
В третия гейм борбата се водеше точка за точка, като казанлъчанки оставиха без дъх своите противнички. Напрежението нарасна във финалните минути на двубоя, когато шансове за успешен гейм бяха много големи след 20-та точка. След изравняването при 22:22, гостенките дръпнаха в резултата и затвориха гейма при 23:25.
„Казанлък Волей“ загуби от „Славия“ с 0:3 (15:25, 19:25, 23:25).
За състава ни в игра влязоха Пламена Кораменова – капитан, Мариела Салиева, Дариа Георгиева, Елизабет Георгиева – либеро, Виктория Ветчакова, Елина Сандолова, Мария Кривошийска, Ивета Михова, Иванина Радушев, Мая Димитрова, Анжела Симеонова,
Мариела Илиева.
Без нито една точка отборът на Казанлък е последен от седемте участника на НВЛ за жени, а в следващия си двубой момичетата на Казанлък гостуват на 17 ноември на „Левски“ София.
Снимки: Иван Бонев