Казанлъшките таекуондисти взеха купи и медали от силно състезание в Пловдив

Четири отборни купи и 19 медала натрупаха в сметката си от участие в международен турнир по таекуондо – WTF възпитаниците на Тихомир Владов от СК „Таекуондо Екстрийм“ Казанлък. През изминалия ден пловдивчани и техните гости станаха свидетели на страхотни битки в спортна зала „Колодрума“. Над 320 състезателя от 29 отбора от България, Гърция и Сърбия взеха участие в първия турнир по таекуондо „Пловдив Оупън 2018“.

В силна конкуренция в своите категории до златните медали в отборното класиране стигнаха юношите на „Таекуондо Екстрим“, клас А. Победители станаха и отборно децата и кадетите на клуба в клас Б. В отборното подреждане при мъжете, клас А, състезателите на „Таекуондо Естрийм“ взеха купа за третото си място.

Силно представяне в Пловдив направиха и състезателите на Николай Богданов от Спортен клуб по таекуондо „Кентавър“ при ОДК „Св. Иван Рилски“. В открития турнир казанлъчани грабнаха 8 медала и купа за третото място в отборното класиране при юношите.

Златен медал в клас А спечели Лора Николова, която играе в групата на децата, 30 кг., както и Антонио Михайлов, кото игра при юношите, в категория 48 кг.

Среброто грабнаха Милослав Неделчев – юноши 48 кг., А клас, Донатела Михайлова (деца, 33 кг., Б клас) и Николай Пенчев (деца, 30 кг., Б клас).

С бронзови медали се окичиха Станислав Драганов (деца, 23 кг., Б клас), Самyил Борисов (деца, 31 кг, Б клас) и Елица Маждракова (деца, 40 кг., А клас).

Трима от най-силните състезатели на клуба не взеха участие в състезанието, готвейки се за G1 турнир в Галеб.