Без част от основните футболисти „розите“ губят в Нова Загора

„Розова“ долина загуби с 1:0 при гостуването си от „Загорец“ в среща от 8-ми кръг на първенството на Трета лига – Югоизточна група.

Втората загуба за полусезона смъкна отбора на пето място в класирането, като ОФК „Карнобат“ продължава да води в групата с 19 точки и мач повече. С по осем срещи са изпреварващите ни „Загорец“ Нова Загора, „Борислав -2009“ Първомай и „Марица“ Пловдив.

Победата на собствен терен издигна с пет места във временното класиране, на 4 точки след лидера, домакините от Нова Загора. Играхме много добре, имахме и своите голови положения, коментира старши треньорът на ФК „Розова долина“ Александър Георгиев. Момчетата създадоха доста ситуации, които можеха да обърнат мача в наша полза. Единственото голово положение домакините реализираха след отсъждане на дузпа в 46-та минута. Добре игра Петко Георгиев, който направи опит да нацели вратата с глава от корнер. Григор Георгиев имаше своите няколко възможности да отбележи. Иван Цанков и Кристиан Петров имаха своите добри положения, похвали футболистите Александър Георгиев.

Натрупа се доста умора, не успяхме да се върнем в мача след полувремето, добави старши треньорът на казанлъчани.

От състава днес отсъстваха и немалко титуляри. С националния аматьорски отбор за Словения отпътува Емил Рачев, а Ахмед Фаиков и Николай Цанков не играха поради лични причини. Без Владислав Каладжиев, при когото се е обадила стара травма, премина гостуването в Нова Загора.

В следващия кръг приемаме у дома „Димитровград“, съперник, който също не бива да бъде подценяван, коментира Александър Георгиев.