Интрига до последно за пилота ни Дончо Цанев на Balkan Offroad Rallye 2017

Казанлъчанинът Дончо Цанев продължава силното си представяне на Balkan Offroad Rallye 2017, след като спечели етапна победа. Екипажът Дончо Цанев – Зорница Тодорова с бъги Suzuki станаха първи в третия етап на надпреварата.

В седмия етап на международния офроуд маратон обаче останаха трети, изпреварени от холандския състезател Роналд Схолдерман. Той си върна лидерството в генералното класиране при крос-кънтри автомобилите, а пред казанлъшкият пилот е германецът Франк Стенски. Дали ще настъпят размествания ще знаем след финалния, 8-ми етап, който включва изминаването на 136 км. до черноморския бряг при Шкорпиловци.

Година по-рано Цанев, в компанията на Ива Бонева, спечели купа от участието си в това състезание. В силната надпревара участват най-добрите състезатели от Европа. През 2016 г. екипажът ни завоюва второто място при джиповете.