Губим в Кърджали, контузиха двама от най-опитните ни футболисти

Лидерът в групата „Арда“ Кърджали изигра поредния си успешен двубой от новото първенство в Трета лига – Югоизточна група, като домакин на ФК „Розова долина“ на стадион „Дружба“. След равностойно първо полувреме, в 62-та минута, при изпълнение на ъглов удар, защитата на казанлъчани не успя да реагира и топката влезе в горния десен ъгъл на пазената от Александър Петрунов врата. Преди това в 10-та и 20-та минута опитните Кристиан Петров и капитанът Атанас Апостолов принудително напуснаха терена след контузии. Последното оказа влияние върху играта на отбора, а на три пъти Петрунов успя да опази вратата. Влезлият в игра Валентин Славов имаше възможност да открие резултата с удар с глава, но топката излезе в аут. Второто попадение в 68-та минута бе повторение на ситуацията от първото положение. След Петко Георгиев този път Даниел Иванов не успя да избие топката и тя влезе във вратата на гостите. След броени минути фрапантна грешка на Петрунов коства на „розите“ третия гол в срещата. Вратарят се опита на финтира нападател на домакините, изпусна топката и „Арда“ заби трето си попадение в мача. Малко преди това Ахмед Фаиков удари напречния стълб при изпълнение на ъглов удар.

В последната минута на двубоя, от пряк свободен удар, Тодор Таушанов с глава отбеляза почетното попадение за казанлъчани за крайното 3:1, след подаване на Иван Тилев.

Срещу „Арда“ Кърджали днес, 8-ми кръг на футболното първенство на Трета лига – Югоизточна група, „розите“ играха в състав: Петрунов, Димов, Таушанов, Петко Георгиев, Апостолов – капитан (Николай Георгиев), Тилев, Фаиков, Илиев, Петров (Славов), Стоичков (Владислав Калайджиев).