Казанлъчанин с гръцка баскеткупа

Отборът на „Левски“/ София/ с помощник-треньор и вицешампион Николай Господинов-„Калая“ от Казанлък спечели купата и втория си мач от международния баскетболен турнир в гръцкия град Кавала. Възпитаниците на Константин Папазов победиха турския „Олин Едирне“ със 78:70. Срещата беше изключително оспорвана и се игра „кош за кош“ . На полувремето „сините“ изоставаха с 36:39, но в началото на последните 10 минути успяха да натрупат преднина от 6-7 точки и да я запазят до края. Преди това „сините“ надвиха домакините от „Кавала“ с 81:79. След ,което изненадващо в столичната зала „Универсиада“, „ Левски“ победи шампиона „Лукойл“ с 92:80 (19:16, 24:17, 19:30, 30:17) в контролна среща, която беше повторение на финала на Държавното първенство по баскетбол за мъже от последните няколко сезона. На 20-и и 21-и септември „Левски“ ще участва на друг четиристранен международен турнир в Ниш (Сърбия) заедно с домакините от „Константин“, „Раднички Крагуевац“ и „МТЗ Скопие“ (Македония).