„Селт“ се завърна от Гърция с три шампионски титли в балканиада по спортно катерене

В поредно състезание за края на лятото състезателите от КЕС „Селт“ спечелиха 4 медала, от които 3 златни и 1 бронзов. Надпреварата на 7 и 8 септември в гръцкия град Просоцани бе Балканско първенство по спортно катерене за деца, юноши и девойки в дисциплината „боулдър“. По-малките деца – от 7 до 13 години пък участваха в открито Международно състезание по спортно катерене, в същата дисциплина. Стената, изградена в района в местния стадион предложи добро съревнование за катерачите от 6 страни – Македония, България, Гърция, Турция, Сърбия и Румъния – общо 33 деца и 80 юноши в това спортно предизвикателство.

Тримата шампиона на КЕС ,, Селт“ са Марк Стамов, Анна – Мария Бонева (деца) и Стоян Петров, който стана Балкански шампион при юношите. Съотборничката им Йоанна  Недялкова остана на 3 място. При децата – 8 – 9г. Боян Стамов се класира 4-ти, при 10 – 11 г. Рая Мартинова е 10-та и при 14- 15 г. Иван Бонев завърши 7-ми.

Следващата седмица предстои Балканското първенство в дисциплината „трудност“ в град Скопие, Македония.