Сашо Алексиев с над 20 старта на френска земя и три победи за сезона

Най-добрият ни български колобегач Александър Алексиев от казанлъшката школа отново „жъне успехи“ във Франция. В 67-то издание на колокритериума „Grand Prix de la Tomate“ на „Булевард де Маре“ Сашо е седми сред  71 участника от 27 отбора. При над три часа и 37 минути на150.7 километровото трасе и след 11 обиколки с 14 точки Алексиев е в „ТОП 10“ на френската надпревара, което е най-доброто класиране на отбора му „Paris Cycliste Olympique“.
С вече над 20 старта на френска земя, нашето момче спечели цели 125 точки от началото на сезона, като донесе на тима си три победи и седем подиума – в критериуми и „класици“.
Роденият в Мъглиж Александър, завоюва и две втори места в Grand Prix des Vins de Panzoult и Prix de la Libération à Artenay.
На два пъти бе на подиума с трето място Ronde du Centenaire – étape 4 и Prix de Paris XIVe.