Втори на север, десети в обиколката на Южна България

С този резултат приключва участието си колоездачът от Мъглиж Александър Алексиев, който и във финала на Международната колоездачна обиколка-юг намери място в ТОП 10 на крайното индивидуално класиране. В последната отсечка, дълга 98.2 км – от Стара Загора до Пловдив, Алексиев е отново осми, но остана с десето място в генералното класиране, на 3:54 мин от победителя. С времето на първия – Виталий Бутс /Kolss/, финишираха и останалите трима казанлъчани, също в състава на КК „Несебър“. Иван Мухтаров е 34-ти в класирането на Обиколката-юг, Петър Чавдаров е с 48-мо място, а Онур Татар е 60-ти.

Несебърци са десети в подреждането от 13-те участвали български и чуждестранни отбори.

Освен Алексиев, сред първите в Пловдив бе още един българин – Николай Генов от „Цар Симеон“ Пловдив, който е седми в генералното класиране.

Дни по-рано, в провелата се Международна обиколка на България-север младият, 24-годишен бегач от Мъглиж постигна още по-голям успех. Александър Алексиев се стана втори в крайното класиране от 68 участника. Класира се втори и в надпреварата при катерачите.

На снимката: казанлъшките колоездачи в несебърския тим: Иван Мухтаров, Онур Татар, Александър Алексиев и Петър Чавдаров