Единствен Цецко със злато

Представителят на България при 8-годишните момчета на Европейското индивидуално първенство по шахмат в Прага казанлъчанинът Цветан Стоянов единствен от националите завоюва златен медал, финиширайки със 7,5 точки от 9 възможни. Със същия актив и по-лоши допълнителни показатели от състезателя на ШК „Бургас 64“, втори остана грузинецът Николоз Качарава. Преди това талантливият казанлъшки шахматист Цветан Стоянов спечели първо място при децата до 12 години на провелия се в Ловеч Открит турнир по ускорен шах в конкуренцията на общо 80 участника в различни възрасти. Като шампион на България Цецко заслужи участието си на предстоящото през ноември в Марибор (Словения) Световно първенство по шах за деца.

„Честито на всички,честито на България! Скоро не сме имали европейски шампион за страната ни!Бе много трудно,силите са изравнени даже и в първия кръг бе тежко!Партиите бяха по 3-4 часа“, коментира семейството на Цветан успеха, който е изключителен прецедент и за казанлъшкия спорт. Сред 20-те български национали в чешката столица единствен казанлъчанинът е с титла, а след общо 350 партии сред 78 деца от 32 нации се открои Цветан Стоянов от Казанлък. Осем годишният ученик от града ни бе покровителстван от шахматната богиня Каиса в Прага за да играе за България с успех, самочувствие, старание и ентусиазъм. БРАВО,ЦЕЦКО!