Поредна загуба за „лъвиците” ни

Националният отбор на България по волейбол за девойки старша възраст загуби от Германия с 2:3 (25:23, 19:25, 18:25, 25:23, 18:20 ) в четвъртия кръг на предварителна група II на Европейското първенство, което се провежда в Анкара (Турция). С това младите ни волейболистки са без победа до сега, като загубиха и шансове да се борят за четвъртото място в групата, даващо право да продължат за разпределение на местата от 5 до 8 в шампионата. За пореден път се повтори вече позната ситуация, в която нашите взимат първия гейм в мача, но се получва обрат и нещата не зъвършват в наша полза. Все пак в този мач девойките ни се бориха до край, като може би малко спортно щастие и късмет не им достигна да спечелят тъй желаната победа. Отборът е с казанлъчани и в щаба-Радослав Бакърджиев и Деко Григоров, както и снажната и висока титулярка Веселина Григорова.