Атлетите ни с нови медали от Европейското първенство

Даниела Тодорова спечели втори медал от Европейското първенство за атлети с увреждания в Берлин, Германия. В днешния състезателен ден от сектора на хвърляне на копие казанлъчанката завърши с трето място, бронзов медал и отново личен резултат от 19, 90 метра. В F 55 Даниела се съревноваваше с шест участнички, достигнали до финала в дисциплината. Във вторник състезателката на клуба от града на розите взе сребро в на диск, а ден по-рано Ружди Ружди грабна бронзов медал.

С бронз при мъжете е възпитаникът на Светла Миткова Георги Киряков, чиято подготовка за европейското първенство премина в Казанлък. Той също записа личен резултат, като хвърли на 28,03 м. за първия си медал от надпреварата. Дечко Овчаров завърши с пето място на диск.

В сметката на казанлъшките параатлети, водени от Радостин Тодоров, медалите дотук са три.