Браво Даниела! Казанлъчанката взе сребро от Евро 2018 и постигна личен рекорд

Двойна радост в отбора на Казанлък. След бронзовия медал на Ружди Ружди от сектора на диск от вчерашния първи старт на Европейското първенство в Берлин Даниела Тодорова спечели втори медал за българския тим на параатлетите. Казанлъчанката завърши втора с личен резултат на диск, с който подобри досегашния си с повече от два метра. При конкуренция за първото място в групата F55 с латвийката Диана Датсибе, която е доста по-малко увреждания и с повече шансове за по-предно класиране, борбеното момиче от Казанлък зарадва съотборниците си с рекордно добро постижение от 18,45 метра, при най-добър резултат досега 16,35 метра.

Казанлъшкият параатлет Дечко Овчаров завърши с шесто място на копие от 12 участника в своята група.

Утре българският тим почива, а състезанията за нашите участици в Евро 2018 се възобновяват в четвъртък с участието на Мустафа Юсеинов и Даниела Тодорова от сектора на копие. На 25 август по програма Ружди Ружди ще хвърля гюле, а ден по-късно и Даниела Тодорова.

Треньор на казанлъшките параатлети Даниела Тодорова, Ружди Ружди и Мустафа Юсеинов е Радостин Тодоров.