Първи медал в казанлъшкия клуб от Европейското в Берлин

България спечели първите си медали от старта на Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Берлин. Християн Стоянов завоюва златен медал в спринта на 1500 м (Т45), а Радослав Златанов стана трети в дългия скок. Преди минути спортистът на казанлъшкия клуб „Даниела Тодорова“ Ружди Ружди също стигна до бронзов медал в хвърлянето на диск. Олимпийският шампион в тласкането на гюле Ружди направи резултат 35.80 м. (категория F 56), а неговият съотборник Мустафа Юсеинов с 27.55 метра зае 6-та позиция. Носител на титлата е сърбинът Небойша Дурич с нов световен рекорд – 39.84 м. Втори е Олукхан Мусяев от Азербайджан с 37.92 м.

Общо деветима представители в различните дисциплини представят националния тим на Европейското първенство в Берлин. Двама от тях са родом от града на розите – Даниела Тодорова и Дечко Овчаров. За отбора на България се състезават също Иванка Колева, Антоан Божилов, Георги Киряков, придружаван от треньора си Светла Миткова, Ружди Ружди, Християн Стоянов, Радослав Златанов и Мустафа Юсеинов.

Треньор на казанлъшките спортисти е Радостин Тодоров.