„Розите“ подновиха сезона и зарадваха феновете с първи три точки

Успешен първи двубой в новото първенство на Трета лига- Югоизточна група записаха футболистите на „Розова долина“ при гостуването тук на ОФК „Карнобат“. Първите 45 минути бяха напълно равностойни, като при изненадваща контраатака през центъра на защитата на „Розова долина“ гостите от Карнобат пробиха и отбелязаха за 0:1 още в 7-та минута.
След 20 минути игра дебютантът сред казанлъчани Венци Иванов имаше шанс да изравни след пас на играещия треньор Атанас Апостолов. Втори пропуск „розите“ направиха в 34-та минута, когато Колев отново можеше да отбележи за домакините, но топката отскочи встрани.
Изравнителният гол падна в 45-та, когато Димитър Вакавлиев свали на Венци Иванов с глава и той отбеляза отблизо за 1:1.
Второто полувреме премина при пълно надмощие за домакините. Още в 50-та минута Николай Стоичков пропусна нова възможност отборът му поведе, но голът не закъсня.
В 60-та минута при атака отдясно на Стоичков след пас към Апостолов „Розите“ записаха второто си попадение в срещата за 2:1.
При спъване на Венци Иванов на пеналтерията в 68-та минута бе отсъдена дузпа за „Розова долина“. Влади Калайджиев изпълни наказателния удар, който покачи резултата за казанлъшкия тим до 3:1.
С дебют в първи кръг за ФК „Розова долина“ е голмайсторът на тима Емил Рачев, който замени Наско Апостолов 15 минути преди финала. Въпреки кадровите проблеми пред състава, момчетата на „Розова долина“ извоюваха заслужена победа над ОФК „Карнобат“ с 3:1.
За състава на „Розите“ днес играха: Маринов, Петко Георгиев, Вакавлиев – капитан, Даниел Иванов, Кристиан Петров, Фаиков, Апостолов – играещ старши треньор, Стоичков, Колев, Владислав Калайджиев, Венцислав Иванов
Отсъстваха титулярите Александър Петрунов, Милен Христов, Христо Паричков, Николай Георгиев, Михаел Лалев.