Съдии порязаха Далаклиев, загуби от Кемпбъл

Капитанът на българския отбор по бокс Детелин Далаклиев загуби от Люк Кемпбъл от Великобритания с 15:16 в мач от 1/4-финалната фаза на боксовия турнир в категория до 56 кг.

Първият рунд беше равностоен с атаки от страна и на двамата боксьори. В крайна сметка Детелин се оттегли след първите 3 минути с точка аванс – 4:3.

В третия рунд Далаклиев тръгна с ляво кроше, Кемпбъл отвърна с лош ляв прав в лицето на Далаклиев. Той отвърна с хубав десен прав. В последните секунди Далаклиев атакува мощно, но това не му помогна и в крайна сметка загуби с 15:16.

Преди това Далаклиев постигна победи над Сонджика и Ибрахим Бала от Австралия.

Така Люк Кембъл се превърна в „черната котка“ за Детелин Далаклиев – през 2008 година на финала на европейското първенство в Ливърпул в категория до 54 килограма британецът победи Детелин Далаклиев и стана европейски шампион, а през 2011 година на четвъртфиналите в категория до 56 килограма на световното първенство в Баку британецът отново победи Далаклиев и по-късно стана носител на сребърен медал.