Първа контрола,първа загуба

Първа контролна среща преди старта на новото първенство на 19 август във „В“ групите,изиграха футболистите на „Розова долина“ на стадион „Севтополис“. „Ботев“/Гълъбово/ ни победи с 2:0,а в събота от 10,30 часа приемаме „Верея“/Стара Загора/ за втори тест.

Новият-стар треньор Даниел Христов пусна в игра 20 футболисти,а сред публиката контузен бе Венелин Братанов,вероятно Владислав Калайджиев ,Николай Иванов и Красимир Христов няма да играят есента на „Севтополис“.Макар сега съставът и играта „да се избистрят“ месец преди началото на сезона,показаното на градския стадион определено не се понрави на малкото публика.Единственото положение за казанлъчани бе след 80 минути игра на резервата Пламен Стоянов,който не успя да реализира след като прехвърли вратаря на „Ботев“.Иначе играчите от Гълъбово доминираха в проверката с повече идеи за игра,пасове и тактически зряла игра и „постройка“ на терена.В 24-та минута след статично положение с глава играч на гостите откри за 0:1 „непокрит“ от защитния ни вал, а 5 минути преди финала на двубоя след грешка в отбраната се стигна до крайното 0:2.Треньорът Христов изпробва играчи на бившия „Габровница“/Горно Сахране/ и юноши на „Берое“/Стара Загора/.