Казанлъчанин би конкуренцията в своя клас на планинско „Раховец–Лясковец“

Казанлъшкият пилот Валентин Георгиев („Ара моторспорт“ Габрово) записа победа в планинския шампионат на БФАС. Младият състезател с „Хонда Сивик“ поведе в своя клас RC5 на планинското изкачване Раховец–Лясковец, 4-и кръг от националния шампионат. Валентин завърши с 14-то място в генералното класиране от 45 пилота, които стартираха по техничното трасе с дължина 3350 метра от стадиона в Лясковец. „Очаквана и заслужена победа. Състезанието бе доста оспорвано и напрегнато, като само в моя клас стартираха десетина състезатели. Хлъзгав път, множество катастрофи, включително и на фаворита Любен Каменов, както и много забавяния съпътстваха неделния старт, но организацията бе на ниво, както и конкурентите ми“, коментира поредния си успех Валентин Георгиев. След него останаха Георги Митев, който е лидер във временното годишно класиране и Павлин Янев, трикратен шампион в клас RC5.
При челни класирания в оставащите кръгове на планинския шампионат състезателят от Казанлък ще има сигурни шансове за титлата в своя клас. Тази събота и неделя предстои домашното планинско Шипка- Дамасцена.