Георги Матанов трети при кадетите в свободния стил на ДЛОШ в Бургас

Над 191 млади борци от 37 клуба мериха сили на Държавния личен -отборен шампионат за кадети,

свободния стил.

Схватките в бургаската зала „Бойчо Брънзов“ донесоха медал и доста емоции и за казанлъшките любители на силовия мъжки спорт, в който за поредна година имаме призове.

Трето място спечели казанлъшкият борец Георги Матанов на тепиха край морето на републиканските финали за кадети. В най-тежката категория +100 кг. /сред общо петима / Матанов записа победи срещу шампиона Бойко Арсенков от „Славия 2009″ /София/ и Веледин Есат „Ц.Е. – Велико Търново“.

Възпитаникът на треньора Христомир Бояджиев загуби от Нергюн Джинали от „Юнак-Локомотив“ /Русе/ и Мартин Кибаров от „Никола Станчев „ /Созопол/. Така с 2 победи и 2 загуби състезателят на „Казанлък“ спечели бронзов медал в Бургас.

Ето и крайното подреждане в категория + 100 кг.