Гимнастичките от Казанлък отново с първи места в национален турнир

Възпитаничките на треньорката Мариана Ламбова спечелиха медали в провелия се в София турнир „Цветята на България“ за естетическа групова гимнастика и в индивидуалната надпревара по художествена гимнастика.Казанлъшкият клуб „Розова долина“спечели отборно две първи места в груповата естетическа гимнастика при децата 10-12 и от 12-14 години. Казанлъчанки са и с трето отборно място при по-малките, в групата на 8-10 годишните. Гимнастичките ни са с медали и в художествената гимнастика. В изпълнение на съчетанието си без уред Кристиана Кърнева и Мариана Кацарска спечелиха второ място. Над 600 гимнастички от 6 до 15 години участваха в 22-то издание на традиционния турнир по художествена гимнастика „Цветята на България“ в столичната зала „Универсиада“. Турнирът организира от СКХГ „Академик“. Новият състезателен сезон за гимнастичките ни започва през октомври, когато предстои Държавно първенство по естетическа гимнастика.