20 медала за каратеките на спортен клуб „Шори Доджо“

На провелата се на 28-ми и 29-ти май  5-та Национална купа по Шотокан Карате – До в Габрово, казанлъшкият карате клуб „Шори Доджо” взе участие с 30 състезателя в различни възрастови групи,  като спечели общо 20 медала. В първия ден на състезанието, при най-малките златен медал за клуба си донесе Анастасия Атанасова в дисциплина „кумите” . Тя спечели бронзов медал 3-то в дисциплина „ката”. Ванеса Дянкова е с 2-ро място в дисциплина „ката”, Магдалена Златанова – 3-то място в „кумите”, Мария Енчева – 3-то място в дисциплина „ката”, Петя Петрова – 2-ро място в дисциплина „кумите”, Георги Христов – 2-ро място в дисциплина „ката”, Самуил Гигов – 1-во място в дисциплина „ката”, Влади Азманов – 3-то място в дисциплина „кумите”, Даниел Тонев – 3-то място в дисциплина „ката”, Ивелин Иванов – 3-то място в дисциплина „ката”.  Отлично представяне направи и Майкъл Далиев – 1-во място в дисциплина „ката” и 2-ро място в дисциплина „кумите”. Христо Денев е сребърен медалист в дисциплина „ката”.  Енчо Стоянов е с два златни медала – дисциплини „ката” и „кумите”.

В състезанието провело се на 29-ти май (неделя), при по-големите, участие взеха петима каратеки от клуба. При 14-15 годишните в дисциплина „ката” Мирослав Бончев се класира 2-ри. В същата възрастова група, Иван Драголов взе бронза в дисциплината „Асай рю ката”. В дисциплина „ката” при мъжете и жените треньорът на децата Илиян Дянков се класира на 3-то място, а Светла Димитрова отново взе златото.

Тренировките на каратеките продължават, тъй като следващия месец им предстои изпит за степен, а наесен следват още състезания от календара.