Веси Григорова – „Най-добър нападател“ от волейболните финали при девойки младша възраст

Отборът на ЦСКА (София) стана шампион на България за 2012 година в Държавното първенство за девойки младша възраст. Пред над 200 зрители в столичната зала „Васил Симов“ „червените волейболистки“ надделяха над „Марица“ (Пловдив) във финала с 3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:19) и триумфираха с титлата. Разпределителката Кристина Кръстева от Казанлък, обаче беше тази, която с три поредни аса в края първия гейм го „затвори“ по впечатляващ начин при 25:18 за столичанки. Във втория гейм постепенно ЦСКА изравни и дори поведе, благодарение на успешните атаки на Веселина Григорова и добрата игра на „червената блокада“. След 23:20 за „Марица“ две точки на Димитрова и два аса на казанлъчанката Кристина Кръстева донесоха „геймбол“ на ЦСКА, а след малко отново Димитрова „затвори“ при 26:24 за домакините.Последва резонен четвърти гейм за софиянки.

Казанлъшката националка Веселина Григорова добави 16 точки за победителките, а Кристина Кръстева впечатли с 6 аса .

Ето и статистиката от финала за казанлъшките волейболстки:

С екипа на ЦСКА /София/: Кристина Кръстева – 8 точки (6 аса, 1 атака, 1 блокада), Веселина Григорова – 16 (1 ас, 13 атаки, 2 блокади).

Последната бе определена за „Най-добър нападател“ от финалната фаза в София от треньорите.

Григорова от града ни бе и „Най-полезен състезател“ във финалите при девойките старша възраст преди десет дни в Казанлък.