Две шампионски титли от Слънчев бряг за ФМ Цветан Стоянов

Двоен успех за ФМ Цветан Стоянов в Слънчев бряг, домакин на индивидуалния шампионат по шахмат до 10-годишните. В ускорения шах казанлъшкият ученик има 100%-ва успеваемост. Със 7 победи е от 7-те кръга на първенството. С отбора на „Бургас 64“ Цветан постигна очаквани победи срещу Димитър Дафовски и Мартин Малинов от Пловдив, Никола Милков „Рицар“ София, Димитър Димитров от „Енергия 21“ Добрич, Валентин Митев „Плевен 21“, Йордан Портокалски – „Виктори“ Благоевград и Владимир Павлов от „Анпасан“ София. 45 състезатели от над 25 клуба изиграха общо 155 партии в ускорения шахматен турнир на страната.

В блиц турнира Цецко отново завоюва поредния си златен медал със 7 победи от 7 партии. Този път от 39 участника от над 20 клуба както в ускорения шах, така и в блиц състезанието Цветан бе поставен под №1 в стартовия рейтинг. Стоянов надделя над Мирослав Божков „Шумен 2005“, Тодор Димиров от Пловдив, Захари Иванов и Валентин Митев от „Плевен 21“, Никола Лазаров от „Енергия 21“ Добрич, Лъчезар Колев от „Анпасан“ и Ивайло Генов – „Каиса“ Варна. След двойния шампионски успех Цветан Стоянов  продължава участие в републиканските финали при класическия шахмат до 31 май.