„Акулите“ обърнаха мача срещу „Розова долина“ на „Севтополис“

ФК „Черноморец 1919“ /Бургас/ победи с 2:1 като гост  „Розова долина“ в Казанлък, в среща от 32-ия кръг на Трета лига – Югоизток.

Головете за победата на „акулите“ паднаха след почивката, след като през първите 45 минути изоставаха с 1:0, след красиво попадние на Ники Георгиев в края. Първото попадение бе дело на Жулиен Парушев в 66-та минута, а в самия край на мача Васил Калоянов донесе победата на своя отбор от Бургас. Той получи в наказателното поле, овладя топката на гърди, обърна се и я заби в мрежата. Казанлъчани доминираха през целия мач, но в атака не реализираха създадените положения.

Състав ФК „Розова долина“: Александър Петрунов, Леонардо Гуала, Петко Георгиев, Ахмед Фаиков, Николай Стоичков, Атанас Апостолов играещ старши треньор, Кристиан Петров, Николай Георгиев, Владислав Калайджиев, Данаил Иванов, Пламен Колев.
Смени: Венци Иванов замени Николай Стоичков, Иван Чергев заменя Владислав Калайджиев, Михаел Лалев смени Атанас Апостолов.

До края на сезон 2018-19 г. остават още две срещи.

33 кръг- 24 май 2019 г., петък, 18:00 ч:
Сокол (Марково) – Розова долина (Казанлък)

34 кръг- 1 юни 2019 г., събота, 18:00 ч:
Розова долина (Казанлък) – Атлетик (Куклен).

Казанлъчани са в „златната среда“, девети в групата си, след 12 победи и 6 ремита, а 14 пъти сме губили в групата. С победата в Казанлък „Черноморец“ остава твърдо на четвъртото място с 62 точки. ПФК „Нефтохимик Бургас 1962“ – Бургас е лидер в групата с 84 точки, следван от морски „Созопол“ и ФК „Загорец“ Нова Загора.

Снимка: ФК Черноморец 1919